Το ντοκιμαντέρ πραγματεύεται τις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι νέοι της Κυπριακής υπαίθρου που δραστηριοποιούνται στον τομέα της παραγωγής τροφίμων. Παρουσιάζει τις δυσκολίες, τις επιδιώξεις και τις ελπίδες τους ώστε να μπορέσουν να παραμείνουν και να αναπτυχθούν στον τόπο τους. Νέοι από αστικές και αγροτικές περιοχές εκφράζουν τις απόψεις τους για την παραγωγή, διάθεση και κατανάλωση των τροφίμων στη χώρα μας και την επιθυμία τους για πρόσβαση όλων των κατοίκων του νησιού σε ποιοτικά, τοπικά προϊόντα.
Γεννήθηκε στη Λευκωσία και είναι απόφοιτος του Τμήματος Τεχνών, Ήχου και Εικόνας του Ιονίου Πανεπιστημίου. Με βάση την Κύπρο δραστηριοποιείται σε διάφορες ανεξάρτητες παραγωγές (διαφήμιση, ντοκιμαντέρ, μουσικά video, θέατρο) ως κινηματογραφιστής, ηχολήπτης και σχεδιαστής ήχου. Το 2016 κινηματογράφησε το ντοκιμαντέρ «Αναμονές» που προβλήθηκε στο 7ο Φεστιβάλ Εθνογραφικού Κινηματογράφου Αθήνας και στην 6η Μπιενάλε Σύγχρονης Τέχνης Θεσσαλονίκης.