Είδα μια πόλη, που απρόσμενα έχασε τους ήχους της. Μόνο το βουητό του αέρα έμεινε. Μια πόλη που υπάρχει στην αποστροφή του βλέμματός μας. Την προσπερνάμε, όπως ο αέρας. Τριγυρνώντας στην πόλη συναντώ μικρές καθημερινές ιστορίες με πρωταγωνιστές ανώνυμους περαστικούς. Η περιπλάνηση αυτή αποκαλύπτει μια καινούρια πραγματικότητα, που μας παρασύρει σε ένα διαφορετικό δρόμο ερωτημάτων και στοχασμού. Από το συνδυασμό μορφών και αστικού χώρου, την επαλληλία πληροφοριών και συμβόλων, αναδεικνύεται ένα χαοτικό, ίσως μερικές φορές παρακμιακό σκηνικό, που είναι αναμφίβολα πραγματικό και που χαρακτηρίζει το πνεύμα της ατμόσφαιρας της πόλης, όπως έχει διαμορφωθεί από τις εξελίξεις των τελευταίων χρόνων.
Γεννήθηκε το 1956 στην Κω. Το 1979 ξεκίνησε να ασχολείται με τη φωτογραφία. Πολλές από τις φωτογραφίες βρίσκονται σε προσωπικές συλλογές και στο Μουσείο Φωτογραφίας στη Θεσσαλονίκη. Εργάζεται από το 1983 ως freelance cameraman. Συνεργάζεται με το γερμανικό κανάλι ARD, δουλεύοντας σε πολυάριθμα ντοκιμαντέρ και μικρές ιστορίες.